Vorige Volgende
Wapenkaart Zangrius uit 1600

In 1600 was de inhuldiging van Isabella en Albert als aartshertogen van Brabant. Bij die gelegenheid maakte I. de Busschere deze wapenkaart.

Hij staat bekend als de Zangriuskaart naar de uitgever J.B. Zangrius. Van deze kaart zijn nog slechts enkele exemplaren bewaard gebleven. De kaart geeft de wapens weer van de drie leden van de Staten van Brabant: geestelijkheid, adel en burgerij. Uit onze regio zijn Eindhoven en Helmond als steden vertegenwoordigers van de burgerij. De kloosters Binderen en Hooidonk zijn vertegenwoordigers van de geestelijkheid.

Bronvermelding: RHCe, THA, objectkenmerk LK-II-E-3

Fotograaf Jan Stads

Reactie plaatsen

Naam

E-mail

Bericht

Reacties worden geladen...
images/top_verhalenbank.gif
De verhalen uit de regio van het RHCe is gevuld met enkele honderden verhalen en dit aantal groeit nog steeds. U kunt kiezen op trefwoord, op categorieen op speciale dossiers.
Thema's
Sport en spel